Renault

Samochody marek Renault, Fiat i Ford wyposażone w dwumas wymagają regularnego sprawdzania prawidłowości działania tych części. Niewłaściwie pracujące koło dwumasowe daje objawy stukania, metaliczne dźwięki, klekotanie. Dodatkowo sprzęgło może nie funkcjonować prawidłowo. To oznacza, że samochód powinien być poddany diagnostyce i często konieczne jest dokonanie wymiany lub regeneracji tych właśnie części. Problemy pojawiają się w takich modelach, które posiadają silnik diesel.

Renault

Zarówno nowy dwumas, jak i dodatkowo sprzęgło do samochodów marki Ford, Fiat i Renault to dość wysoki koszt. Nowy zestaw kosztuje około 2 tysięcy złotych. Dlatego zachęcającą alternatywą dla posiadaczy samochodów tej marki jest przeprowadzenie regeneracji części. Wtedy koło dwumasowe oraz sprzęgło poddawane są specjalistycznemu czyszczeniu, wymianie podzespołów oraz naprawom, które powodują, że działają one jak nowe i to bez dużych kosztów, ponieważ regeneracja jest nawet do trzech razy tańsza niż nowe części.

Koło dwumasowe Renault

Profesjonalna regeneracja kół dwumasowych oraz sprzęgieł jest niedroga, dodatkowo uzyskuje się na nie gwarancję dwunastomiesięczną. Awarie związane z funkcjonowaniem sprzęgła oraz kół dwumasowych należą do typowych usterek samochodów marki Fiat, Renault i Fiat z silnikiem diesla przy przebiegu powyżej 120 tysięcy kilometrów. Często regeneracja koła dwumasowego jest także konieczna wcześniej w związku z objawami usterki. Także potrzebna będzie równoczesna regeneracja sprzęgieł, by cały zestaw mógł działać prawidłowo.

Renault