Volkswagen

Regeneracja kół dwumasowych jest obecnie usługą cieszącą się dużą popularnością. Wybierają ją również właściciele samochodów marki Volkswagen. Koło dwumasowe jest elementem, którego działanie polega głównie na zapobieganiu nadmiernym drganiom podczas jazdy samochodem, które wywoływane są przez silnik. Nieprawidłowo działające koło dwumasowe powoduje zawyżone hałasy wydobywające się w okolicy silnika i skrzyni biegów, szarpanie auta przy ruszaniu, drgania przy pracy na biegu jałowym, a nawet może prowadzić do braku możliwości płynnego ruszania i zmiany biegów. Problemy te najczęściej dotyczą samochodów z przebiegiem 150 000 – 200 000 kilometrów.

Volkswagen

Koło dwumasowe Volkswagen

Niesprawne koło dwumasowe – Volkswagen. Jeżeli w twoim samochodzie koło dwumasowe oraz sprzęgło nie działają prawidłowo, w takim przypadku możesz skorzystać z opcji dokonania jego wymiany lub też regeneracji. Zakup koła dwumasowego w zestawie ze sprzęgłem to wydatek rzędu około 1500 złotych, a do tej ceny doliczyć należy również koszty robocizny w warsztacie samochodowym. Nieraz w autoryzowanych serwisach koszty dochodzą do 3000 złotych. Gdy jednak nie chcesz przeznaczać na zamianę tak dużej ilości pieniędzy, wtedy możesz zdecydować się na alternatywne rozwiązanie, a mianowicie na regenerację kół dwumasowych i sprzęgieł.

Regeneracja polega na dokonaniu zamiany poszczególnych elementów wchodzących w skład koła dwumasowego oraz sprzęgła, a następnie wykonuje się przeszlifowanie wszystkich nierówności oraz wyważenie. To powoduje, że zregenerowane elementy znów mogą działać jak nowe. Po zamontowaniu ich ponownie w samochodzie znikają objawy i można znów cieszyć się przyjemną jazdą bez hałasów i drgań przez kolejne kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy kilometrów.

We wszystkich samochodach Volkswagen regeneracja koła dwumasowego oraz sprzęgła to najbardziej opłacalne rozwiązanie. W profesjonalnym warsztacie będzie można zamówić tego rodzaju usługę i dodatkowo także otrzymać gwarancję na zregenerowane elementy. To optymalne rozwiązanie!